Вхід на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

УГЛ

Головна » Статті » НОВИНИ

Всеукраїнська нарада директорів обласних центрів народної творчості

     З 11 по 13 квітня в м. Сумах відбулась Всеукраїнська нарада директорів обласних центрів народної творчості «Культурні і креативні індустрії як запорука успішного розвитку громад», в якій взяла участь в.о. директора Кіровоградського обласного Центру народної творчості Людмила Подлєсна.

     Учасників зібрання привітали начальник відділу регіональної політики управління стратегічного планування та розвитку Міністерства культури України Оксана Іонова, начальник управління культури Сумської обласної державної адміністрації Олена Мельник та директор Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Євгенія Бистрицька.

     Всеукраїнська нарада була присвячена обговоренню основних напрямків збереження та популяризації народної творчості. Про децентралізацію в культурній сфері, проблеми, перспективи та нові культурні простори розповіла директор Українського центру культурних досліджень Ірина Френкель, яка відмітила важливість налагодження плідної співпраці між центрами народної творчості та органами місцевого самоврядування. Об’єктам культурної спадщини як інструменту туристичної привабливості громад був присвячений виступ генерального директора Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Міністерства культури України Ярослава Петракова. Як складається алгоритм подачі номінаційного досьє елемента нематеріальної культурної спадщини повідомила завідувач науково-дослідного відділу інноваційних технологій та популяризації культури Валентина Телеуця. Зосередила увагу учасників наради на реалізації основних положень Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини у регіонах України провідний науковий співробітник науково-дослідного відділу інноваційних технологій та популяризації культури Лілія Снігирьова.

     Досвідом роботи з присутніми поділилися й господарі: начальник відділу культури Кролевецької районної державної адміністрації Наталія Сіра, директор Сумського обласного науково-методичного центрут культури і мистецтв Євгенія Бистрицька та директор Ямпільського районного центру культури та дозвілля Любов Гарбузенко.

     Учасники наради мали змогу ознайомитися з виставкою «Барвисті візерунки Сумщини», методичними виданнями та фотовиставкою «Дерево життя», картинами та інсталяціями з Великодніх писанок, витинанками, кролевецькими рушниками. Також вони відвідали майстер-клас з перебірного ткацтва місцевої майстрині Валентини Гацевич, яка презентувала унікальний елемент нематеріальної культурної спадщини – кролевецький тканий рушник. Феєричним яскравим святом став виступ учасниць Сумської дизайн-студії «ART’elь moda» з колекцією «Вільний птах», створеної із використанням орнаментів кролевецького ткацтва.

     Організатори наради передбачили для її учасників і культурну програму, до якої увійшло відвідування обласного академічного театру драми та музичної комедії імені Михайла Щепкіна та обласної філармонії.

Категорія: НОВИНИ | Додав: kocnt (18.04.2018)
Переглядів: 165 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: