Вхід на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

УГЛ

Головна » Статті » НОВИНИ

Персональна виставка «Стежинами народного таланту»
18 грудня у виставковій залі обласного Центру народної творчості відкрито персональну виставку «Стежинами народного таланту» ювілярів обласного творчого об’єднання «Дивосвіт»   вишивальниці з с. Живанівки Компаніївського району Аліси Немненко та різьбяра з м. Знам'янки Миколи Пунтуса, які цього року відзначили своє 75-річчя. Експозицію доповнила колекція вишитих рушників  Раїси Айвазовської, голови асоціації майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва м.Знам’янки, яка органічно поєдналася з творами майстра-різьбяра.
Відвідувачів виставки  привітав голова Кіровоградської обласної ради Микола Ковальчук, який відмітив високий мистецький рівень представлених робіт, обумовлених глибоким історичним корінням українського народу. Заступник директора департаменту культури, туризму та культурної спадщини  облдержадміністрації Людмила Тищенко звернула увагу на те, що  майстри своєю творчістю не тільки пишуть історію сьогодення, а й зберігають народні традиції. Звертаючись до присутніх, директор обласного Центру народної творчості, заслужений працівник культури України Валентина Пращур зазначила важливість проведення виставок «Дивосвіту», адже за п’ять років існування обласного творчого об’єднання майстри декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва мали можливість презентувати свої роботи на близько 30 різноманітних виставках, які проводились в обласному Центрі народної творчості.
Прихильники декоративно-ужиткового мистецтва ознайомились з рушниками, відтвореними Алісою Немненко за зразками старовинних, знайдених нею в селах Компаніївського району, а також вишитими роботами на сакральну тематику, пейзажами, серветками  тощо.
Напрацювання Миколи Пунтуса представлені у техніці художнього різьблення за двома напрямками: робота на площині та скульптура  з дерева. На виставці можна побачити фрагменти картин відомих художників, портрети полководців, письменників, міфічних персонажів та казкових героїв. Значне місце в колекції майстра посідають скульптури з дерева тваринного й рослинного світу.
Оздоблені рушники Раїси  Айвазовської вразили присутніх довершеністю та досконалістю візерунків, які народжуються в творчих експедиціях вишивальниці.
Майстри були нагороджені дипломами за вагомий вклад у справу збереження, розвитку та популяризації традицій народного мистецтва, а усі гості виставки напередодні свята Миколая отримали невеличкі подарунки.
Категорія: НОВИНИ | Додав: kocnt (18.12.2012)
Переглядів: 598 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: