Вхід на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

УГЛ

Головна » Статті » НОВИНИ

Пам’яті Майстра

     Хорове мистецтво Кіровоградщини понесло тяжку втрату. На 79-му році життя пішов у вічність один із кращих хормейстерів, заслужений працівник культури України, почесний громадянин міста Олександрії, керівник народного аматорського хорового колективу «Веселка» Олександрійського міського Палацу культури Скляр Володимир Павлович.

     З іменем Володимира Скляра тісно пов’язаний розвиток вокально-хорового мистецтва Кіровоградщини. Для когорти хормейстерів, які працюють з аматорськими колективами, він завжди був взірцем високого професіоналізму, творчого неспокою, вишуканого художнього смаку, педагогічного такту, визначних організаторських здібностей. Його взаємини як керівника у роботі з учасниками колективу засновувалися на професійних засадах творчого діалогу диригента із співаками, врахуванні індивідуальних особливостей кожного учасника, принципів взаємоповаги й взаєморозуміння.

     За 54 роки існування народного аматорського хорового колективу «Веселка» хормейстером підготовлено понад 70 концертних програм, з якими хор виступав перед глядачами Кіровоградської, Полтавської, Дніпропетровської, Київської та інших областей України. «Веселка» на чолі з Володимиром Скляром – неодноразовий Лауреат фестивалів самодіяльного мистецтва, учасник творчих звітів Кіровоградської області, які відбулися у 1999, 2004 та 2009 роках у м. Києві, переможець та дипломант Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів».

     Заслуговує на увагу значний композиторський доробок Володимира Павловича, серед якого великою популярність користуються обробки українських народних пісень «Ой, мати, мати», «Ой там, за лісочком», «Лебідонька», твори «Кіровоградщина святкує степова», «Дві дороги», «Краю мій лелечий», «Материне поле», «Струни пам’яті» та багато інших. Його «Дума про Кіровоградську землю» стала окрасою концертної програми під час творчого звіту області на головній сцені України.

     Неоціненна плідна допомога Володимира Скляра керівникам хорових колективів області, сільським хоровим колективам, підтримка молоді.

     Він пішов від нас, не доспівавши своєї пісні, готуючись до чергової зустрічі з керівниками хорових колективів області, на вершині творчих планів про підготовку збірки нових хорових творів, про майбутній звітний концерт з нагоди 80-річчя, який мав би відбутися у квітні 2016 року…

     Світла пам’ять про Володимира Павловича Скляра злетить у вічність  написаними ним піснями й назавжди залишиться у серцях його учнів, колег, численних шанувальників хорового мистецтва. 

Категорія: НОВИНИ | Додав: kocnt (23.11.2015)
Переглядів: 196 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: