Вхід на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

УГЛ

Головна » Статті » НОВИНИ

Новини з районів. Львівська сцена вперше зустріла театралів Олександрійщини

     4-6 вересня у м.Львові відбувся ІІІ Конгрес культури Східного партнерства, у якому взяли участь понад 500 учасників з 20 країн світу. Цей захід – унікальний комунікативний публічний майданчик, адже він знайомить закордонних гостей з Україною, а нашим співвітчизникам надає можливість презентувати себе.

     Кіровоградщину на цьому форумі представляв народний аматорський театр Олександрійського районного Будинку культури (режисер
Ольга Косогоренко). Ще у травні колектив взяв участь у конкурсі готових проектів, які представляли культуру різних міст України. Потім було отримано повідомлення про відбір організаційним комітетом Конгресу вистави «Загубився клоун Чуп, або Пригоди веселого Колобка» та запрошення до участі у мистецькій програмі в рамках презентацій соціокультурних ініціатив.

     Разом із театралами Олександрійщини арт-проекти презентували театри з міст Києва, Рівного, Луцька, Львова.

     Конгрес культури мав насичену дискусійну та мистецьку програми: відбулись відкриті дискусії за участі міністрів культури України, Польщі, Грузії та Молдови, майстер-класи, презентації, круглі столи, музичні концерти, вистави. Куратором олександрійських театралів був Олексій Кравчук, режисер Львівського театру естрадних мініатюр «І люди, і ляльки», на сцені якого делегація наших аматорів виступила двічі.

     Вистава «Загубився клоун Чуп, або Пригоди веселого Колобка» – це інтерактивна лялькова вистава, сучасна інтерпретація відомої казки. Інтерактивні ігри дають змогу глядачеві разом з акторами та ляльками впливати на розвиток подій у виставі. Презентували театральну Олександрійщину у Львові Олександр Яшний, Антоніна Пилипенко, Юлія Циганенко та Олександр Барвінський. Захоплено й тепло сприйняли наш театр не тільки учасники Конгресу, а й актори театрів-учасників, львівський глядач. Вони дали схвальну оцінку, запропонувавши співпрацю та участь у червні 2016 року у Міжнародному фестивалі лялькових театрів «І люди, і ляльки».

     В рамках Конгресу делегація з Олександрійщини ознайомилась з творчістю Львівського академічного театру ім.Леся Курбаса, переглянула вистави Львівського театру естрадних мініатюр «І люди, і ляльки», відвідала оглядову екскурсію містом, концертний проект «Етно Kovcheg.ua» вітчизняних та закордонних сучасних музичних гуртів, концерт оркестру «Віртуози Львова» у Домініканському соборі та багато іншого.

     Народний аматорський театр Олександрійського районного Будинку культури побував у культурному центрі, де зароджується мистецтво і вирує арт різних країн і мислень. Підхопивши «вірус» культури новітнього напрямку й вищого рівня, він і надалі буде спрямовувати свою діяльність на нові звершення і проекти.

Категорія: НОВИНИ | Додав: kocnt (14.09.2015)
Переглядів: 204 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: