Вхід на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

УГЛ

Головна » Статті » НОВИНИ

Навчалися керівники аматорських вокально-хорових колективів клубних закладів області

     З 5 по 7 грудня на базі обласного Центру народної творчості та Комунального вищого навчального закладу «Олександрійський коледж культури і мистецтв» проведено семінар-практикум керівників аматорських вокально-хорових колективів клубних закладів області.

     Учасники семінару ознайомилися із станом розвитку вокально-хорового жанру в області, інноваційними методами і прийомами роботи у вокально-хорових колективах академічного та народного спрямування, малих форм вокально-хорового жанру, інтерактивними технологіями, які застосовуються у підготовці майбутніх керівників аматорських колективів, презентацією нових репертуарних збірників, підготовлених обласним Центром народної творчості для вокально-хорових колективів.

     З особливостями аранжування українських народних пісень для аматорських вокально-хорових колективів та живою ілюстрацією за участі  народного аматорського хору «Калина» та чоловічого вокального квартету «Козаки-степовики» центрального Будинку культури Соколівської сільської об’єднаної територіальної громади ознайомив слухачів заслужений працівник культури України Григорій Палій.

     Темі добору та аранжування творів для вокальних ансамблів була присвячена і презентація репертуарного збірника «Пісенні крила «Ренесансу», підготовленого та виданого обласним Центром народної творчості на основі аранжувань та обробок керівника народного аматорського вокального ансамблю «Ренесанс» Новоукраїнського районного Центрального Палацу культури «Ювілейний» Олега Горбенка.

     Учасники семінару переглянули велику концертну програму на честь 50-річного ювілею народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Горлиця» Кропивницького районного Будинку культури (керівник –заслужений працівник культури України Наталія Медведєва).

     Директор Комунального вищого навчального закладу «Олександрійський коледж культури і мистецтв», заслужений працівник культури України Іван Баранов розповів про сучасні напрямки підготовки фахівців, а завідувач практичного навчання Ольга Чернявська зробила аналіз професійної діяльності випускників коледжу за останні роки.

     Учасниками семінару було переглянуто й обговорено відкриті заняття та майстер-класи про роботу над елементами хорової звучності: в академічному хорі – старшого викладача відділу хорового диригування, керівника мішаного хору студентів Кіровоградського музичного коледжу Надії Шост, у народному хорі – викладача вищої категорії, керівника хору «Піснелюби» Комунального вищого навчального закладу «Олександрійський коледж культури і мистецтв» Наталії Стрельник.

     З методикою роботи над строєм та ансамблем у чоловічому вокальному колективі ознайомив учасників семінару викладач, голова комісії хорових дисциплін, керівник вокального ансамблю «Гармонія» Олександрійського коледжу культури і мистецтв Роман Мирний.

     Методичні засади формування народної манери співу висвітлили під час відкритих занять викладачі хорових дисциплін коледжу Віта Кулик та
Леся Погоріла.

     Спільний майстер-клас викладача, голови циклової комісії хореографічних дисциплін, керівника хореографічного ансамблю «Лілея» Ярослава Жира та старшого викладача, керівника хорового колективу «Піснелюби» Олександрійського коледжу культури і мистецтв Наталії Стрельник був присвячений особливостям роботи над сценічним втіленням хорових творів з використанням засобів хореографії. Підсумком цієї роботи стало концертне виконання вокально-хореографічної композиції «Вечори на хуторі поблизу Диканьки» та виступи інших творчих колективів і виконавців – студентів коледжу на сцені Палацу культури «Світлопільський» м. Олександрії.

     Учасники семінару отримали методичні матеріали в електронному та друкованому вигляді.

 

 

 

Категорія: НОВИНИ | Додав: kocnt (12.12.2018)
Переглядів: 119 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: