Вхід на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

УГЛ

Головна » Статті » НОВИНИ

Килимарні дива Валентини Добровольської

      13 січня, в день, коли українці святкують Василя та Маланку, виставкова зала обласного Центру народної творчості зібрала чисельних шанувальників народного мистецтва на відкритті персональної виставки Валентини Добровольської з м. Кропивницький – майстра народного мистецтва з килимарства, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

      Обласне творче об’єднання «Дивосвіт», яке працює при обласному Центрі народної творчості, протягом десяти років популяризує кращі роботи майстрів з різних видів традиційного та сучасного народного мистецтва. Представлена експозиція презентує колекцію Валентини Добровольської з 50 виробів, виконаних у техніці ручного ткання. Це різноманітні килими, орнаментальні пояси, тайстри, бесаги.

      З вітальним словом до майстрині та присутніх звернулися директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації Валентина Животовська, член Національної спілки письменників України Олександр Косенко та інші.

      Мистецтво Валентини Добровольської є джерелом пізнання історії і культури, звідки йдуть витоки професіональної майстерності, – зазначила директор обласного Центру народної творчості Валентина Пращур. – Ми пишаємося тим, що «Дивосвіт» згуртував біля себе талановитих людей, які своїми руками й серцем народжують справжнє диво, адже для них це не просто захоплення, а стан душі.

      Валентина Добровольська – переможець всеукраїнських виставок-конкурсів народного мистецтва «Кращий твір року», лауреат обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва ім. Якова Паученка в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво», автор чисельних персональних виставок. У 2014 році презентувала колекцію своїх виробів у Національній спілці майстрів народного мистецтва України у м. Києві. У листопаді 2016 року перемогла на Всеукраїнській виставці-конкурсі народного мистецтва «Кращий твір року» з роботою «Відлуння дитинства», яка представлена в центрі виставкової експозиції. Головна мета творчості майстрині – глибоке вивчення мови орнаментів, кольорів килимарства, притаманних Кіровоградщині, та відтворення їх у своїх роботах, які вирізняються чіткістю геометричних знаків і символів, композиційною ритмікою, гармонійністю та стриманістю кольорових барв.

      Килимарниця є збирачкою старовинних предметів етнографії та побуту українців. На виставці вона представила деякі роботи зі своєї колекції: старовинні рушники, вироби гончарства та інше.

      Валентина Добровольська – волонтер, ініціатор проведення благодійних акцій, виставок-продажу виробів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, інтернет-аукціонів щодо збору коштів для поранених бійців зони АТО. Нагороджена медаллю «За жертовність та любов до України» від Святійшого Патріарха Філарета.

      Увагу присутніх викликали самобутні картини живопису та ткані вироби доньки килимарниці – Олени Добровольської.

      Святкову атмосферу на відкритті виставки створили вихованці музичної школи № 1 ім. Г. Нейгауза, які співали щедрівки, посипали зерном та бажали щастя й добра у новому році.

Категорія: НОВИНИ | Додав: kocnt (13.01.2017)
Переглядів: 205 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: