Вхід на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

УГЛ

      З 2 по 4 жовтня 2018 року на базі обласного Центру народної творчості відбувся обласний семінар-практикум керівників аматорських театральних колективів та методистів з театрального жанру районних будинків культури. Зі словами привітання звернулася до присутніх в. о. директора обласного Центру народної творчості Людмила Подлєсна.

      Програма семінару була насиченою та різноплановою. В перший його день провідний методист з театрального жанру Ірина Жевагіна зосередила увагу на підсумках обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини» та питаннях переатестації народних аматорських театрів у 2018 році. Керівник естрадного театру «Діалог» Центру дитячої та юнацької творчості «Центр-Юність» Новенської селищної ради м. Кропивницький Катерина Пузирьова розповіла про організацію роботи з дітьми та підлітками у театральному колективі. Разом зі своїми вихованцями вона провела практичні заняття, залучивши до них й учасників семінару. Цікавим і вельми корисним для семінаристів був майстер-клас з практичної режисури, який провів головний режисер Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького, заслужений діяч мистецтв України Євген Курман.

      Наступного дня керівників аматорських театральних колективів зустрів Новомиргород. Для семінаристів була організована творча зустріч із письменником, кіносценаристом, заслуженим діячем мистецтв України Олександром Жовною. Семінаристи мали можливість переглянути його художньо-документальний фільм «Милі мої українці» та поспілкуватися з автором сценарію і режисером. Незабутні враження залишили й виступи місцевих театралів-аматорів. Народний аматорський театр «Сюрприз» районного Будинку культури (режисер Людмила Чермак) запросив присутніх до театрального діалогу за сценарієм Л. Чермак «Казка під назвою «Театр», а народний аматорський театр «Златопілля» міського Будинку культури №1 (режисер Олена Покладюк) представив виставу за п’єсою О. Тутової «І так буває».

     Закінчився семінар-практикум проведенням круглого столу, на якому обговорювалися проблемні питання в організації роботи аматорських театральних колективів.

     У рамках семінару його учасники відвідали музейно-природний заповідник «Тобілевичі» у с. Арсенівка Новомиргородського району та міську музейну кімнату.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     З 23 по 25 жовтня 2018 року на базі обласного Центру народної творчості відбувся обласний семінар-практикум керівників аматорських хореографічних колективів та методистів з хореографічного жанру клубних закладів області. Його відкрила в. о. директора обласного Центру народної творчості Людмила Подлєсна.

     В перший день семінару провідний методист з хореографічного жанру Наталя Бойко зосередила увагу на завданнях аматорських колективів щодо проведення обласного конкурсу хореографічного мистецтва «Весняні ритми» та питаннях переатестації народних та зразкових аматорських хореографічних колективів у 2018 році.

    Цікавим і вельми корисним для семінаристів було відвідування Кіровоградського обласного Центру дитячої та юнацької творчості, де їх зустріли директор закладу Ганна Суркова та керівник народного художнього колективу України хореографічного ансамблю «Росинка», заслужений працівник культури України Галина Чайковська. Саме на базі цього колективу відбулися майстер-класи з основ класичного та народно-сценічного танцю, які провели педагоги Олена Петрук, Маргарита П’ятова, Володимир та Галина Чайковські.

    Наступного дня керівників аматорських хореографічних колективів зустрічала Долинська. Щиро й сердечно привітали гостей голова районної державної адміністрації Сергій Омельченко, голова районної ради Ірина Бондаренко, начальник відділу культури і туризму Людмила Кащєєва. Для семінаристів були організовані майстер-класи з партерної гімнастики, акробатики, класичного та народно-сценічного танцю, які провели педагоги зразкового аматорського хореографічного колективу «Веселка» районного Будинку культури під керівництвом Галини Жир. Присутні мали можливість переглянути майстер-клас зі спортивно-бального танцю від керівника аматорського хореографічного колективу «Бомонд» Сергія Ісаєва, а директор районного Будинку культури Валентина Бойко організувала танцювальний інтерактив за участі семінаристів. Незабутні враження залишив концерт зразкового аматорського хореографічного колективу «Веселка», на якому були представлені 24 хореографічні номери.

     Програмою семінару було передбачено відвідування Кіровоградського обласного краєзнавчого музею та  музею історії Долинського району.

     Закінчився семінар-практикум проведенням круглого столу, на якому відбувся обмін досвідом щодо участі хореографічних колективів у міжнародних та всеукраїнських фестивалях та конкурсах.

 

 

 

 

 

 

 

     З 26 по 28 листопада 2018 року на базі обласного Центру народної творчості та клубних закладів Олександрійського району відбувся обласний семінар директорів районних (міських) будинків культури та базових будинків культури об’єднаних територіальних громад.

     Відкрили семінар заступник директора департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації Людмила Тищенко та в.о. директора обласного Центру народної творчості Людмила Подлєсна.

     Програма семінару була насиченою та різноплановою. Про інноваційні технології менеджменту соціально-культурної діяльності розповів його учасникам викладач Олександрійського коледжу культури і мистецтв Олександр Янчуков. Підвела підсумки регіонального етапу Всеукраїнського огляду-конкурсу клубних закладів у сільській місцевості та нагородила його переможців в.о. директора обласного Центру народної творчості Людмила Подлєсна. Презентувала сценарно-репертуарні та методичні матеріали, видані обласним Центром народної творчості у поточному році, завідувач видавничим відділом Ірина Солуянова. Про основи проектного менеджменту в культурі з використанням слайд-шоу доповів директор Кропивницького районного Будинку культури Павло Федчишин.

     Другого дня учасники семінару відвідали клубні заклади Олександрійського району. Вони взяли участь у фасилітаційній сесії «Клуб-влада», під час якої мали можливість поспілкуватися із заступником голови районної державної адміністрації Юрієм Ковалем, заступником голови Новопразької сільської об’єднаної територіальної громади Оленою Полтавець, заступником голови Приютівської сільської об’єднаної територіальної громади Іриною Чемерис, начальником відділу культури і туризму райдержадміністрації Антоніною Пилипенко, начальником відділу економічного розвитку райдержадміністрації Іриною Кравченко. Крім цього семінаристи долучилися до дискусії «Будинки культури та їх взаємодія з державними структурами», взяли участь у діловій зустрічі «Управлінське лідерство в сфері культури. Клубний працівник: права, потреби, можливості, виклики», яку провели директор районного Будинку культури Юлія Єлсукова та художній керівник Тетяна Шоколова.

    Цікавою була поїздка учасників семінару до Попельнастівського сільського Будинку культури, де вони зустрілися із сільським головою Олегом Волянським, побували на презентації клубного закладу, відвідали культурно-освітній центр «Толока», який очолює Валерій Жванко.

     Наступним місцем перебування на Олександрійщині був Червонокам’янський сільський Будинок культури – переможець регіонального етапу Всеукраїнського огляду-конкурсу клубних закладів у сільській місцевості. Семінаристам була представлена презентація цього клубного закладу як центру екстремальної творчості – поєднання культури, творчості, бізнесу, театру пісні і слова.

     Завершився робочий день творчою толокою – колективним створенням символічного снопу Успіху для клубних працівників, у якому взяла участь майстер із соломо плетіння Новопразької сільської об’єднаної територіальної громади Світлана Піскова.

     Третій день семінару був присвячений нагальним проблемам та завданням розвитку жанрів аматорського мистецтва в області. З цим питанням присутніх ознайомили провідні методисти обласного Центру народної творчості Людмила Ніколаєнко, Ірина Жевагіна, Наталія Бойко, Вікторія Шишова, Наталія Деміхова та Сергій Гусарченко.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     З 5 по 7 грудня 2018 року на базі обласного Центру народної творчості та Комунального вищого навчального закладу «Олександрійський коледж культури і мистецтв» проведено семінар-практикум керівників аматорських вокально-хорових колективів клубних закладів області.

     Учасники семінару ознайомилися із станом розвитку вокально-хорового жанру в області, інноваційними методами і прийомами роботи у вокально-хорових колективах академічного та народного спрямування, малих форм вокально-хорового жанру, інтерактивними технологіями, які застосовуються у підготовці майбутніх керівників аматорських колективів, презентацією нових репертуарних збірників, підготовлених обласним Центром народної творчості для вокально-хорових колективів.

     З особливостями аранжування українських народних пісень для аматорських вокально-хорових колективів та живою ілюстрацією за участі  народного аматорського хору «Калина» та чоловічого вокального квартету «Козаки-степовики» центрального Будинку культури Соколівської сільської об’єднаної територіальної громади ознайомив слухачів заслужений працівник культури України Григорій Палій.

     Темі добору та аранжування творів для вокальних ансамблів була присвячена і презентація репертуарного збірника «Пісенні крила «Ренесансу», підготовленого та виданого обласним Центром народної творчості на основі аранжувань та обробок керівника народного аматорського вокального ансамблю «Ренесанс» Новоукраїнського районного Центрального Палацу культури «Ювілейний» Олега Горбенка.

     Учасники семінару переглянули велику концертну програму на честь 50-річного ювілею народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Горлиця» Кропивницького районного Будинку культури (керівник –заслужений працівник культури України Наталія Медведєва).

     Директор Комунального вищого навчального закладу «Олександрійський коледж культури і мистецтв», заслужений працівник культури України Іван Баранов розповів про сучасні напрямки підготовки фахівців, а завідувач практичного навчання Ольга Чернявська зробила аналіз професійної діяльності випускників коледжу за останні роки.

     Учасниками семінару було переглянуто й обговорено відкриті заняття та майстер-класи про роботу над елементами хорової звучності: в академічному хорі – старшого викладача відділу хорового диригування, керівника мішаного хору студентів Кіровоградського музичного коледжу Надії Шост, у народному хорі – викладача вищої категорії, керівника хору «Піснелюби» Комунального вищого навчального закладу «Олександрійський коледж культури і мистецтв» Наталії Стрельник.

     З методикою роботи над строєм та ансамблем у чоловічому вокальному колективі ознайомив учасників семінару викладач, голова комісії хорових дисциплін, керівник вокального ансамблю «Гармонія» Олександрійського коледжу культури і мистецтв Роман Мирний.

     Методичні засади формування народної манери співу висвітлили під час відкритих занять викладачі хорових дисциплін коледжу Віта Кулик та
Леся Погоріла.

     Спільний майстер-клас викладача, голови циклової комісії хореографічних дисциплін, керівника хореографічного ансамблю «Лілея» Ярослава Жира та старшого викладача, керівника хорового колективу «Піснелюби» Олександрійського коледжу культури і мистецтв Наталії Стрельник був присвячений особливостям роботи над сценічним втіленням хорових творів з використанням засобів хореографії. Підсумком цієї роботи стало концертне виконання вокально-хореографічної композиції «Вечори на хуторі поблизу Диканьки» та виступи інших творчих колективів і виконавців – студентів коледжу на сцені Палацу культури «Світлопільський» м. Олександрії.

     Учасники семінару отримали методичні матеріали в електронному та друкованому вигляді.