Вхід на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

УГЛ

      З 2 по 4 жовтня 2018 року на базі обласного Центру народної творчості відбувся обласний семінар-практикум керівників аматорських театральних колективів та методистів з театрального жанру районних будинків культури. Зі словами привітання звернулася до присутніх в. о. директора обласного Центру народної творчості Людмила Подлєсна.

      Програма семінару була насиченою та різноплановою. В перший його день провідний методист з театрального жанру Ірина Жевагіна зосередила увагу на підсумках обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини» та питаннях переатестації народних аматорських театрів у 2018 році. Керівник естрадного театру «Діалог» Центру дитячої та юнацької творчості «Центр-Юність» Новенської селищної ради м. Кропивницький Катерина Пузирьова розповіла про організацію роботи з дітьми та підлітками у театральному колективі. Разом зі своїми вихованцями вона провела практичні заняття, залучивши до них й учасників семінару. Цікавим і вельми корисним для семінаристів був майстер-клас з практичної режисури, який провів головний режисер Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького, заслужений діяч мистецтв України Євген Курман.

      Наступного дня керівників аматорських театральних колективів зустрів Новомиргород. Для семінаристів була організована творча зустріч із письменником, кіносценаристом, заслуженим діячем мистецтв України Олександром Жовною. Семінаристи мали можливість переглянути його художньо-документальний фільм «Милі мої українці» та поспілкуватися з автором сценарію і режисером. Незабутні враження залишили й виступи місцевих театралів-аматорів. Народний аматорський театр «Сюрприз» районного Будинку культури (режисер Людмила Чермак) запросив присутніх до театрального діалогу за сценарієм Л. Чермак «Казка під назвою «Театр», а народний аматорський театр «Златопілля» міського Будинку культури №1 (режисер Олена Покладюк) представив виставу за п’єсою О. Тутової «І так буває».

     Закінчився семінар-практикум проведенням круглого столу, на якому обговорювалися проблемні питання в організації роботи аматорських театральних колективів.

     У рамках семінару його учасники відвідали музейно-природний заповідник «Тобілевичі» у с. Арсенівка Новомиргородського району та міську музейну кімнату.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     З 23 по 25 жовтня 2018 року на базі обласного Центру народної творчості відбувся обласний семінар-практикум керівників аматорських хореографічних колективів та методистів з хореографічного жанру клубних закладів області. Його відкрила в. о. директора обласного Центру народної творчості Людмила Подлєсна.

     В перший день семінару провідний методист з хореографічного жанру Наталя Бойко зосередила увагу на завданнях аматорських колективів щодо проведення обласного конкурсу хореографічного мистецтва «Весняні ритми» та питаннях переатестації народних та зразкових аматорських хореографічних колективів у 2018 році.

    Цікавим і вельми корисним для семінаристів було відвідування Кіровоградського обласного Центру дитячої та юнацької творчості, де їх зустріли директор закладу Ганна Суркова та керівник народного художнього колективу України хореографічного ансамблю «Росинка», заслужений працівник культури України Галина Чайковська. Саме на базі цього колективу відбулися майстер-класи з основ класичного та народно-сценічного танцю, які провели педагоги Олена Петрук, Маргарита П’ятова, Володимир та Галина Чайковські.

    Наступного дня керівників аматорських хореографічних колективів зустрічала Долинська. Щиро й сердечно привітали гостей голова районної державної адміністрації Сергій Омельченко, голова районної ради Ірина Бондаренко, начальник відділу культури і туризму Людмила Кащєєва. Для семінаристів були організовані майстер-класи з партерної гімнастики, акробатики, класичного та народно-сценічного танцю, які провели педагоги зразкового аматорського хореографічного колективу «Веселка» районного Будинку культури під керівництвом Галини Жир. Присутні мали можливість переглянути майстер-клас зі спортивно-бального танцю від керівника аматорського хореографічного колективу «Бомонд» Сергія Ісаєва, а директор районного Будинку культури Валентина Бойко організувала танцювальний інтерактив за участі семінаристів. Незабутні враження залишив концерт зразкового аматорського хореографічного колективу «Веселка», на якому були представлені 24 хореографічні номери.

     Програмою семінару було передбачено відвідування Кіровоградського обласного краєзнавчого музею та  музею історії Долинського району.

     Закінчився семінар-практикум проведенням круглого столу, на якому відбувся обмін досвідом щодо участі хореографічних колективів у міжнародних та всеукраїнських фестивалях та конкурсах.