Вхід на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

УГЛ

     29, 30 березня 2017 року на базі обласного Центру народної творчості відбувся обласний семінар керівників аматорських фольклорних колективів. Його відкрила директор обласного Центру народної творчості, заслужений працівник культури України Валентина Пращур.

    Cемінар був насичений методичними та практичними заняттями з використанням відео - та фотоматеріалів, його слухачі мали змогу поспілкуватися та обмінятися досвідом.

     Про освоєння пісенного та обрядово-пісенного фольклору України у фольклорному ансамблі «Кралиця» Київського Національного університету культури і мистецтв за методикою професора, заслуженого працівника культури України Івана Сінельнікова розповіла Софія Рубан, учасниця цього колективу.

     Побутуванню й розвитку пісенного фольклору в сучасних умовах був присвячений виступ викладача, голови комісії хорових дисциплін, керівника хору «Піснелюби» Олександрійського училища культури Наталії Стрельник.

     Цікавим й емоційним була доповідь викладача, керівника фольклорного ансамблю «Ладо» студентів Олександрійського училища культури Лесі Погорілої. Вона розповіла про вироблення народної виконавської манери співу в роботі над автентичним фольклорним пісенним репертуаром в аматорському колективі та разом зі своїми вихованцями продемонструвала живе виконання пісень весняного циклу.

     Досвідом роботи щодо особливостей добору репертуару для участі у всеукраїнських культурно-мистецьких заходах поділився керівник народного аматорського фольклорного ансамблю «Ексампейя» Кіровоградського районного Будинку культури Едуард Дикаренко. У виконанні ансамблю прозвучали старовинні українські пісні в автентичній та сучасній інтерпретації.

     Корисним для слухачів став виступ директора обласного Центру народної творчості Валентини Пращур, яка розповіла про особливості роботи над сценічним образом та сценічною культурою в аматорських фольклорних колективах області.

 

 

 

 

 

 

 

 

     З 03 по 05 жовтня 2017 року на базі обласного Центру народної творчості, Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького та Палацу культури «Світлопільський» м. Олександрії відбувся обласний семінар-практикум керівників аматорських театральних колективів та методистів з театрального жанру районних та міських будинків культури. Присутніх було ознайомлено з підсумками обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини», проаналізовано участь аматорських театральних колективів у всеукраїнських та обласних фестивалях і конкурсах, надано рекомендації щодо добору репертуару.

     Учасники семінару-практикуму відвідали міський літературно-меморіальний музей ім. І. Карпенка-Карого, взяли участь у майстер-класі з практичної режисури, який провів головний режисер Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького Євген Курман, переглянули вистави народного аматорського театру юного глядача «Апельсин» та народного аматорського театру Палацу культури «Світлопільський» м. Олександрії.

     Досвідом роботи з питання «Театральне мистецтво як засіб естетичного виховання дітей та молоді» поділилися з колегами режисер народного аматорського театру «Ровесник» Гайворонського районного Будинку культури Вікторія Вакуленко та режисер народного аматорського музичного лялькового театру «Дивосвіт» Світловодського міського Палацу культури Марина Салабутіна. Бурхливе обговорення викликало засідання круглого столу, на якому розглядалися проблемні питання діяльності аматорських театральних колективів, а також перспективи розвитку і пошуку нових форм роботи.

    Кожен учасник семінару отримав методичні матеріали, підготовлені фахівцями обласного Центру народної творчості.

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

     З 28 по 30 листопада 2017 року на базі обласного Центру народної творчості відбувся обласний семінар директорів районних та міських будинків культури. Головною темою для обговорення стали пріоритетні аспекти модернізації та подальший розвиток районного будинку культури як головного культурно-дозвіллєвого, методичного та інформаційного центру територіальної громади.

     Відкрила семінар директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації Валентина Животовська, яка розповіла про політику держави щодо реформування галузі культура в умовах децентралізації влади органів місцевого самоврядування.

    Особливостям діяльності клубних закладів в умовах децентралізації був присвячений виступ заступника директора департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Людмили Тищенко.

    Потім учасників семінару було запрошено на аукціон цікавих ідей інноваційних культурно-мистецьких заходів, який провела заступник директора обласного Центру народної творчості Олена Могилка. В аукціоні взяли участь Валентина Бойко, директор Долинського районного Будинку культури, Любов Яворська, художній керівник Палацу культури «Світлопільський»
м. Олександрії, Людмила Гунько, директор Олександрівського районного Будинку культури, Людмила Третяк, директор міського Будинку культури м. Новомиргорода та Марія Вознюк, художній керівник міського Палацу культури м. Світловодська.

    Викликала зацікавленість та жваве обговорення презентація результатів соціологічного дослідження «Актуальні проблеми об’єднання територіальних громад у Кіровоградській області», яку провели фахівці Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації Наталія Резніченко та Олег Зінченко.

    Другий день семінару відбувся на базі Кіровоградського районного Будинку культури та сільських клубних закладів району.

    Про потенціал сучасного клубного закладу в процесі розвитку національної культури та реалізацію культурно-мистецького проекту «Мистецтво до кожної оселі» розповіла начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини районної державної адміністрації Ольга Ковальова.

    З організаційно-творчою та методичною діяльністю установи ознайомив своїх колег директор районного Будинку культури Павло Федчишин. Використовуючи схеми та діаграми, він зробив цікаву презентацію інноваційного проектування напрямків діяльності клубних закладів в умовах реформування галузі внаслідок децентралізації влади органів місцевого самоврядування.

    Відвідуючи сільські будинки культури Кіровоградського району, учасники семінару зустрілися із сільським головою, керівником зразкового аматорського ансамблю народного танцю «Любисток» Івано-Благодатненського сільського Будинку культури Володимиром Бобко, який розповів про співпрацю Будинку культури та навчального закладу як складової успіху розкриття творчих здібностей обдарованої молоді; поспілкувалися із головою Миколаївської сільської ради Юрієм Тегзою та завідуючою Українським сільським клубом Оксаною Лапкіною; подивилися виступи сільських аматорів.

 

Методисти обласного Центру народної творчості обговорили з директорами районних та міських будинків культури питання здійснення пошукової діяльності щодо виявлення елементів нематеріальної культурної спадщини та оформлення відповідної документації для внесення до регіональних, обласних та всеукраїнських переліків; організаційної діяльності клубних закладів області щодо реалізації творчих потреб дітей з обмеженими фізичними можливостями; організації та проведення районних оглядів-конкурсів з театрального жанру; діяльності районних осередків обласного творчого об’єднання «Дивосвіт».

У рамках семінару відбулась презентація електронного каталогу традиційних культурно-мистецьких заходів області.

Під час семінару присутні мали змогу ознайомитися з виставкою декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Мистецькі традиції «Дивосвіту», яка експонується у виставковій залі обласного Центру народної творчості.

Активну участь та дієве сприяння в організації та проведенні заходів обласного семінару надали голова Кіровоградської районної державної адміністрації Алла Поліщук, голова Івано-Благодатненської сільської ради Володимир Бобко, голова Миколаївської сільської ради Юрій Тегза, начальник відділу культури і туризму Кіровоградської районної державної адміністрації Ольга Ковальова, директор районного Будинку культури Павло Федчишин та його творчий колектив.