Вхід на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

УГЛ

     29, 30 березня 2017 року на базі обласного Центру народної творчості відбувся обласний семінар керівників аматорських фольклорних колективів. Його відкрила директор обласного Центру народної творчості, заслужений працівник культури України Валентина Пращур.

    Cемінар був насичений методичними та практичними заняттями з використанням відео - та фотоматеріалів, його слухачі мали змогу поспілкуватися та обмінятися досвідом.

     Про освоєння пісенного та обрядово-пісенного фольклору України у фольклорному ансамблі «Кралиця» Київського Національного університету культури і мистецтв за методикою професора, заслуженого працівника культури України Івана Сінельнікова розповіла Софія Рубан, учасниця цього колективу.

     Побутуванню й розвитку пісенного фольклору в сучасних умовах був присвячений виступ викладача, голови комісії хорових дисциплін, керівника хору «Піснелюби» Олександрійського училища культури Наталії Стрельник.

     Цікавим й емоційним була доповідь викладача, керівника фольклорного ансамблю «Ладо» студентів Олександрійського училища культури Лесі Погорілої. Вона розповіла про вироблення народної виконавської манери співу в роботі над автентичним фольклорним пісенним репертуаром в аматорському колективі та разом зі своїми вихованцями продемонструвала живе виконання пісень весняного циклу.

     Досвідом роботи щодо особливостей добору репертуару для участі у всеукраїнських культурно-мистецьких заходах поділився керівник народного аматорського фольклорного ансамблю «Ексампейя» Кіровоградського районного Будинку культури Едуард Дикаренко. У виконанні ансамблю прозвучали старовинні українські пісні в автентичній та сучасній інтерпретації.

     Корисним для слухачів став виступ директора обласного Центру народної творчості Валентини Пращур, яка розповіла про особливості роботи над сценічним образом та сценічною культурою в аматорських фольклорних колективах області.