Вхід на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

УГЛ

Директор районного Центрального Палацу культури «Ювілейний» Наталія Білокінь:

Розкажіть про інноваційне планування діяльності клубного закладу.

 

Відповідає в. о. директора Людмила Подлєсна:

Згідно річних звітів клубних закладів, що діють на території Кіровоградської області, у 2017 році з’явилися нові брендові свята, фестивалі, різноманітні інноваційні проекти, які рекомендуємо для використання при плануванні роботи на наступний рік:

благодійні культурно-мистецькі акції на допомогу сім’ям воїнів, загиблих в АТО (Благовіщенський район), міні фестиваль «Наша смакота» (Бобринецький район), молодіжна акція «Крила мистецтва» та болгарське свято зустрічі весни «Баба Марта»(Вільшанський район), фестиваль військово-патріотичної пісні (Голованівський район), конкурсно-розважальна програма для молоді «Міс Жасмін» (Гайворонський район), культурно-мистецька акція до Дня волонтера (Добровеличківський район), фестиваль фольклору «Folk-Долинська» (Долинський район), свято народної творчості «Чута-фест» (Знам’янський район), конкурсно-розважальні програми «Пан-дідуля», «Обери собі друга» (Кіровоградський район), конкурс «Міс громада» (Соколівська об’єднана територіальна громада Кіровоградського району), art-relax «Казкова мить» до Міжнародного дня інвалідів (Компаніївський район), огляд-конкурс клубних формувань «Творчі звіти» (Маловисківський район), фестиваль «Каша-фест» (Маловисківська об’єднана територіальна громада), дитячий вокальний фестиваль-конкурс «Соловей-Фест» (Новгородківський район), фестиваль «День міста гірників» (Новомиргородський район), свято талантів, ерудиції, креативності та сили «Краса і гордість Новоукраїнщини» (Новоукраїнський район), флешмоб «Гідність – це ми» (Олександрівський район), фестиваль народної творчості «Гарбуз-FEST» (Олександрійський район), шоу-програма «Телевізійна іронія, або Зірки повертаються на сцену» (Онуфріївський район), благодійна акція «Підтримай героя» (Петрівський район), мистецька акція «Від щирого серця даруємо пісню» (Світловодський район), дитячий фестиваль «Європейський вернісаж» (Устинівський район), фестиваль професій «Місто Фест» (м. Знам’янка), виступи спортсменів школи східних бойових мистецтв «Кунг Фу» (м. Кропивницький),танцювально-розважальні програми для дітей «Flesh-mob» (м. Олександрія), свято сімейного відпочинку «Палац розваг» (м. Світловодськ).

Пропонуємо також підбірку інноваційних форм культурно-мистецьких заходів, які проводяться клубними закладами України:

Свято витинанки, Свято весни та пісні, фестиваль незалежної музики (виступають різні за стилями, направленнями колективи), фестиваль традиційної народної культури, фольклорні експедиції (селами регіонів України, чумацькими шляхами), конкурси народних музик, фестиваль підводних зірок (конкурс дитячої фотографії з морських подорожей, експозиція акваріумів, аквалангів, обладнання), фестиваль «Пісенний вернісаж»( пошуки талантів області, району, села); фестиваль повітряних куль (фієста, змагання на кубок, гонки, політ на ціль), фестиваль дизайнерського мистецтва (боді-арт, батик, костюмографіка), міні-спартакіада серед інвалідів (турнір по міні-футболу), фестиваль дизайнерського мистецтва «Новий погляд», денс-культура (вид нічного культурного дозвілля).

Директор Маловисківського районного Будинку культури Ігор Туз:

Який мінімальний склад учасників може бути в аматорському гуртку сольного співу?

 

Відповідає провідний методист з вокально-хорового жанру Людмила Ніколаєнко:

Згідно додатку до загального Положення про клубне формування закладу культури системи Міністерства культури і мистецтв України, затвердженого наказом Міністра культури і мистецтв України 07.12.2004 р. № 835, в аматорському гуртку сольного співу повинно бути не менше 10 чоловік.

Директор Вільшанського районного Будинку культури Валерія Мазенко:

Розкажіть про методику організації фестивалю

 

Відповідає завідувач сектору фольклору Оксана Середенко:

Підготовка до фестивалю ведеться заздалегідь. По-перше, орган управління приймає розпорядження про проведення фестивалю. Потім розпочинається організаційна робота:

- створюється ініціативна група або оргкомітет із проведення фестивалю;

- визначаються цілі, завдання, теми та ідеї;

- розробляється Положення про фестиваль;

- пишеться сценарій;

- підбираються майбутні учасники фестивалю та розпочинається організаційна робота з ними;

- формується склад журі;

- готуються призи для нагородження учасників;

- оформлюється місце проведення фестивалю;

- розпочинається репетиційно-постановчий процес;

- готуються художні номери, виступи творчих колективів;

- підбирається й записується музичний супровід.

Завершується вся підготовча робота генеральною репетицією.

Керівництво фестивалем здійснює Оргкомітет. До його складу входять представники організаторів і спонсорів фестивалю. Оргкомітет вирішує питання кадрового забезпечення, фінансування, формує імідж фестивалю, затверджує персональний склад робочої групи, склад журі, атрибутику фестивалю. Оргкомітет розробляє Положення про фестиваль, куди входять: назва фестивалю; мета й порядок його проведення; терміни й умови проведення; кількісний і якісний склад учасників; репертуар чи завдання; вимоги до фонограм і реквізиту; критерії оцінки результатів; склад журі; партнери фестивалю – організаційна підтримка, інформаційна підтримка (ЗМІ), спонсори фестивалю.

Організаторами розробляється кошторис, до якого входять витрати на запропоновані нагороди переможцям; транспорт, харчування та проживання; виготовлення друкованої продукції (грамоти, дипломи, афіші, запрошення, програмки) тощо.

Директор міського Будинку культури смт Знамʼянка друга Ірина Коломійченко:

Як можна ввести до штатного розпису будинку культури посаду звукооператора?

 

Відповідає в.о. директора обласного Центру народної творчості Людмила Подлєсна:

Відповідно до Закону України «Про культуру» наказом Міністерства культури України від 20.09.2011 №767/0/16-11 (зі змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства культури України від 14.12.2011 №1161/0/16-11) затверджено примірні штатні нормативи клубних закладів, центрів народної творчості, парків культури та відпочинку та інших культурно-освітніх центрів і установ державної та комунальної форми власності сфери культури.

«Штатна одиниця звукорежисера вводиться для забезпечення роботи творчих колективів (музичних, вокально-хореографічних, циркових, театральних, фольклорних тощо), але не більше однієї одиниці на заклад за наявності технічного оснащення».

«Штатні одиниці не вводяться в закладі, де бухгалтерський облік ведеться в централізованому порядку. Відповідно до потреб закладу може встановлюватися інша кількість штатних одиниць у межах видатків на оплату праці».

Директор Новоархангельського районного Будинку культури Василь Ільченко:

Яка послідовність виступаючих під час проведення урочистостей?

 

Відповідає в.о. директора обласного Центру народної творчості Людмила Подлєсна:

Існує порядок представлення посадових осіб під час проведення урочистостей:

- голова обласної (районної) державної адміністрації;

- голова обласної (районної) ради;

- міський (сільський або селищний) голова.

За відсутності перших посадових осіб запрошуються їх заступники у тій же послідовності.

Директор Гайворонського районного Будинку культури Сергій Загарій:

Чи має право голова сільської ради перевести директора сільського будинку культури працювати на 0,5 ставки за договором?

 

Відповідає в.о. директора обласного Центру народної творчості Людмила Подлєсна:

У даному випадку голова сільської ради керується Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 1997, № 24, ст.170) (зі змінами, внесеними згідно із Законом від 06.10.1998 №163-XIV), а саме:

«Стаття 16. Організаційно-правова, матеріальна і фінансова основи місцевого самоврядування.

Органи місцевого самоврядування з урахуванням місцевих умов і особливостей можуть перерозподіляти між собою на підставі договорів окремі повноваження та власні бюджетні кошти».

«Розділ II. Організаційно-правова основа місцевого самоврядування. Глава 1. Повноваження сільських, селищних, міських рад. Стаття 25. Загальна компетенція сільських, селищних, міських рад.

Сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами».

Директор міського Палацу культури м. Знамʼянки Наталія Альошина:

Чи є нові нормативи щодо оплати праці фахівцям палацу культури?

 

Відповідає в.о. директора обласного Центру народної творчості Людмила Подлєсна:

Оплата праці та всі нарахування працівникам культури призначаються згідно наказу Міністерства культури України від 18.10.2005 №745 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» (зі змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства культури і туризму України №110 від 14.03.2006, №11 від 05.03.2007, №26 від 11.04.2007, №38 від 12.06.2007, №67 від 11.10.2007, №18 від 01.04.2008, №44 від 24.09.2008, №54 від 18.12.2008, №11 від 31.05.2010, №28 від 19.07.2010, №46 від 27.10.2010, №53 від 06.12.2010, наказами Міністерства культури України №1 від 25.01.2011, №2 від 14.02.2011, №31 від 26.04.2011, №464 від 17.06.2011, №90 від 09.02.2012, №367 від 29.04.2013, №453 від 11.06.2014, №999 від 18.11.2014, №810 від 19.10.2015, №811 від 19.10.2015, №1105 від 24.12.2015, №357 від 23.05.2016, №1249 від 23.12.2016, №1250 від 23.12.2016, №137 від 24.02.2017, №421 від 16.05.2017).

Директор Гайворонського районного Будинку культури Сергій Загарій:

Чи входить стаж роботи в цирку до стажу роботи працівника культури?

 

Відповідає в.о. директора обласного Центру народної творчості Людмила Подлєсна:

Згідно Закону України «Про культуру» (розділ IV, Базова мережа закладів культури, стаття 30) існують рівні базової мережі закладів культури, а саме:

1. Загальнодержавний рівень – державні заклади культури (бібліотеки, музеї, галереї, заповідники, цирки, державні музичні колективи і ансамблі, культурно-інформаційні та культурно-просвітницькі центри, навчальні заклади культури і мистецтва, кіностудії, художні галереї, виставки національного (загальнодержавного) значення, національні заклади культури.

2. Місцевий рівень – комунальні заклади культури (бібліотеки, музеї, галереї, заповідники, виставки, театри, філармонії, концертні організації, мистецькі колективи, кіно, відеоустановки, кінотеатри, кіновідеопрокатні підприємства, обʼєднання, палаци і будинки культури, інші клубні заклади, навчальні заклади культури і мистецтва, початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади, центральні парки культури і відпочинку тощо).

Із цього виходить: якщо працівник займав посаду творчого напрямку, даний стаж зараховується до стажу працівника культури.

Директор Компаніївського районного Будинку культури Катерина Даум:

Які штатні одиниці можна ввести в діяльність нової моделі клубного закладу?

 

Відповідає в.о. директора обласного Центру народної творчості Людмила Подлєсна:

Відповідно до Закону України «Про культуру» наказом Міністерства культури України від 20.09.2011 №767/0/16-11 затверджено «Примірні штатні нормативи клубних закладів, центрів народної творчості, парків культури та відпочинку та інших культурно-освітніх центрів і установ державної та комунальної форми власності сфери культури» згідно із додатком. Радимо ознайомитися з цим документом.

Директор Новгородківського районного Будинку культури Олександр Шевченко:

Надайте перелік всеукраїнських фестивалів-конкурсів вокально-хорового напрямку.

 

Відповідає завідувач видавничого відділу Ірина Солуянова:

До Вашої уваги неповний перелік всеукраїнських фестивалів-конкурсів вокально-хорового мистецтва:

Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості «Червона калина» (м. Кривий Ріг Дніпропетровської області);

Всеукраїнський фестиваль народної творчості «Ярмаринка» (с. Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області);

Всеукраїнський багатожанровий конкурс мистецтв «Музичний Олімп» (м. Вінниця);

Всеукраїнський фестиваль-конкурс хорового співу та інструментальної музики «Витоки Voice» (м. Черкаси);

Всеукраїнський фольклорно-етнографічний фестиваль «Золоті ключі» імені Василя Верховинця (м. Ірпінь);

Всеукраїнський багатожанровий конкурс мистецтв «Єднаємо серця» (м. Вінниця);

Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості аматорських колективів та виконавців «Слобожанський спас» (м. Сватове Луганської області);

Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Українська коляда» (м. Львів);

Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Зіркова хвиля» (м. Львів);

Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс хорового мистецтва «Жайвір скликає друзів» (м. Львів).