Вхід на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

УГЛ

 

Директор Новомиргородського районного Будинку культури Валентина Барановська:

Назвіть інноваційні культурно-мистецькі заходи інших областей України.

 

Відповідає провідний методист по організації культурно-дозвіллєвої діяльності та аналітично-інформаційній роботі клубних закладів області Людмила Подлєсна:
 

Пропонуємо ознайомитися з переліком найбільш цікавих, на наш погляд, форм проведення культурно-мистецьких заходів в Україні.

м. Вінниця

Обласний мистецький фестиваль «Мамину сорочку пригорну до серця».

Свято обрядових хлібів та дідухів «Народу вічний оберіг».

м. Полтава

Обласне пісенно-мистецьке свято «Осіннє золото».

м. Ужгород

Міжнародний гуцульський гастрономічний фестиваль «Гуцульська бринза».

м. Житомир

Обласне свято народної творчості «Рушники мого краю».

Обласний фестиваль козацької пісні і танцю «Козацька воля».

Обласне свято українського млинця.

м. Черкаси

Обласний конкурс троїстих музик та ансамблів народної музики.

м. Миколаїв

Обласне свято кавуна.

м. Херсон

Обласне свято голубців.

м. Київ

Свято борщу.

м. Тернопіль

Мистецький фестиваль «У Борщівському краї цвітуть вишиванки».

Фестиваль козацької пісні «Байда».

Весільний фестиваль «Тернопільські обереги».

м. Запоріжжя

Обласний родинний фестиваль «Бабусина пісня».

м. Луцьк

Фестиваль національної кухні.

 

 

Директор Компаніївського районного Будинку культури Катерина Артем’єва:

Які існують вимоги щодо присвоєння новоствореному колективу звання «народний»?

 

Відповідає провідний методист з вокально-хорового жанру Людмила Ніколаєнко:
 

Атестація аматорських колективів щодо підтвердження та присвоєння звання «народний («зразковий») аматорський колектив» згідно з наказом Міністерства культури і мистецтв України від 23.06.1999 року № 415, Положенням про народний (зразковий) аматорський колектив у культурно-освітніх закладах системи Міністерства культури України та закордонного українства, наказом Міністерства культури України «Зміни до Положення про народний (аматорський) колектив культурно-освітніх закладів системи Міністерства культури і мистецтв України та закордонного українства» від 11.10.2013 року № 968, проводиться раз на три роки.

У листопаді 2016 року фахівцями обласного Центру народної творчості підготовлені методичні рекомендації «Сучасні вимоги до аматорських колективів щодо підтвердження/присвоєння звання «народний» («зразковий»), які надіслані до районних будинків культури області.

 

 

Директор Благовіщенського районного Будинку культури Галина Гаврилюк:

Якщо керівник народного колективу переходить на роботу до іншого клубного закладу, чи може колектив, утримуючи звання, теж перейти до того ж закладу?

 

Відповідає провідний методист з вокально-хорового жанру Людмила Ніколаєнко:
 

Почесне звання «народний аматорський колектив» присвоюється і зберігається за колективом конкретного клубного закладу. Керівник народного аматорського колективу може перейти на іншу роботу, а колектив зі званням залишається у даному клубному закладі. Для роботи з народним аматорським колективом у такому випадку запрошується інший керівник. Якщо він відсутній, а склад колективу, його творча діяльність, матеріальна база не відповідають вимогам, крім того у визначений термін (кожні три роки) не підтверджується звання, подається клопотання на ім’я директора департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації про зняття з колективу звання «народний».

 

 

Директор Бобринецького районного Будинку культуриСергій Плющевський:

Розкажіть про організацію проведення платних послуг у клубному закладі. За якими критеріями вираховується плата за надання в оренду глядацької зали?

 

Відповідає заступник директора обласного Центру народної творчості Олена Коркіш:
 

Механізм визначення вартості та надання платних послуг закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності, юридичним та фізичним особам затверджено спільним наказом Міністерства культури України, Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 01.12.2015 р № 1004/1113/1556 згідно з Переліком платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011 року № 1271.

 

 

Директор Бобринецького районного Будинку культури Сергій Плющевський:

У яких випадках використовуються кошти зі спецрахунку?

 

Відповідає заступник директора обласного Центру народної творчості Олена Коркіш:
 

Видатки з бюджету спеціального фонду провадяться відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року № 228 «Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ».