Меню сайтуПошукСтатистикаОнлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 УГЛ |
Дивосвіт презентує Обласним Центром народної творчості започатковано сторінку «Дивосвіт презентує», на якій ми будемо знайомити з творчістю кращих майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва Кіровоградщини, членів обласного творчого об’єднання «Дивосвіт». Сподіваємось, що ця інформація допоможе всім шанувальникам традиційного та сучасного народного мистецтва зазирнути до скарбниці митців степового краю.
Мистецтвом різьблення займається більше 25 років. Тематика робіт різноманітна: тарелі, фляги, дощечки, вази, предмети побуту, сувенірна продукція, іграшки. Улюблені предмети для виготовлення – скриньки, які вирізняються оздобленням у вигляді вишуканого, складного геометричного орнаменту та різноманітністю форм, розмірів, моделюванням (скриньки-трансформери, багатоярусні, «з секретом»). Майстер постійно презентує колекцію своїх виробів у рамках проведення міських, обласних культурно-мистецьких заходів, виставок-ярмарок, що проходять на території Національного музею народної архітектури та побуту України та Національного Сорочинського ярмарку.
Зоріна Лариса Георгіївна – заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Живе і працює в смт Новгородка. Відома неповторною манерою створення та вишивки гладдю сюжетних малюнків на теми усної народної творчості. В колекції її робіт близько 50 вишитих картини та 30 малюнків, у яких відтворені фрагменти різноманітних українських народних свят та обрядів, присутні теми українських народних пісень. Роботи Лариси Зоріної вирізняється самобутністю, приваблюють яскравою, теплою та природною кольоровою гамою. Майстриня – автор не тільки чисельних персональних виставок, а й народного благодійного календаря «Заквітчана пісня» з ілюстраціями на теми української обрядовості.
Ткачов Сергій Володимирович – майстер лозоплетіння з м. Долинська, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. На його рахунку проведення численних майстер-класів, які вирізняються вмілою подачею етапів вибору, обробки, підготовки матеріалу та методики плетіння найпростіших предметів домашнього вжитку. У творчому доробку – різноманітні кошики, вази, скриньки, полички, меблі. Роботи вирізняються міцністю та ідеальною обробкою. Колекція виробів майстра була представлена на всеукраїнських, обласних, районних культурно-мистецьких заходах.
Лопатенко Анна Олександрівна – майстер фріволіте (мереживоплетіння човником) з Малої Виски. Випускниця інституту ім. М. П. Драгоманова, історик за фахом. Номінант на здобуття стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва від Кіровоградської області у 2015 році. Виготовляє мереживо та сучасні жіночі прикраси (браслети, сережки, намисто, кольє), матеріалом для яких слугує звичайна нитка. Переможець обласних етапів всеукраїнських конкурсів «Український сувенір», «Новорічна композиція», «Знай і люби свій край» (2013, 2014 рр.), учасниця Всеукраїнської виставки-конкурсу «Народна іграшка» (м. Київ, 2013р.), Всеукраїнського фестивалю до Всесвітнього Дня Землі (м. Кіровоград, 2013, 2014 рр.), виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Калиновий розмай» в рамках проведення ХХІV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів» (2015 р.). З 2014 року працює керівником гуртка «Фріволіте» Маловисківського районного Будинку дитячої та юнацької творчості.
Мунтян-Тищенко Валентина Василівна – заслужений майстер народної творчості України з міста Кіровограда. Має колекцію вишитих гладдю квітково-рослинних композицій у стилі українського художнього розпису, а також різноманітні вишиті за авторськими орнаментами квіткові панно, картини, рушники, скатертини, блузи, серветки. Розробила власну методику створення ескізів на папері та перенесення малюнка на тканину. Володіє багатьма навиками дизайну, завдяки яким вишиті панно розміщує на твердій основі, закріплює, прикрашає декоративними стрічками, власноруч зробленими китицями та бахромою. Має більше 10 персональних виставок. Брала участь в обласних та всеукраїнських культурно-мистецьких заходах, перемогла в номінації «Кращий рушник» на обласному конкурсі до Дня незалежності України.
Пилипишин Григорій Григорович – заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Проживає у с. Солгутове Гайворонського району. Близько 30 років працює у техніці художнього різьблення. В творчості надає перевагу об’ємним скульптурам з дерева та картинам на площині. Тематика його робіт різноманітна: персонажі казок, легенд, поетичних та прозових творів, зображення птахів, тварин, рослинного світу. Творчі доробки майстра неодноразово презентувались на районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставках. У виставковій залі Гайворонського районного краєзнавчого музею створено постійно діючу експозицію, в якій представлено понад 90 виробів заслуженого майстра. До колекції увійшли скульптури з дерева, різьблені меблі, твори живопису, роботи в техніці таксидермії.
Коломієць Ольга Володимирівна – член Національної спілки художників та майстрів народного мистецтва України, лауреат обласної премїї у галузі архітектури, геральдики, вексилології та декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво». Живе і працює у м. Кропивницькому. Відома на Кіровоградщині як автор витинанок, творів живопису, вишивки бісером та перлами ікон, композицій на тему усної народної творчості, сюжетних книжкових ілюстрацій. Її роботи були неодноразово представлені на всеукраїнських та обласних виставках; вона – автор семи персональних виставок та численних майстер-класів з вишивки та витинання. У 2016 році за власним ескізом вишила рушник ХХV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів».
Семенова Світлана Олександрівна – майстер декоративно-ужиткового мистецтва з м. Новоукраїнки. Захоплюється виготовленням сувенірів із найрізноманітніших природних та декоративних матеріалів: паперу, штучних квітів, кавових зерен, цукерок. У творчому доробку майстрині близько 100 різнопланових виробів. Постійна учасниця районних, обласних виставок декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, майстер-класів.
Дерев’янко Олексій Костянтинович – майстер гончарства з села Диківка Знам’янського району. Його самобутня колекція налічує різноманітні вироби – глечики, миски, куманці, турки, чашки, підсвічники, фляги, горнятка, олійниці, пляшки. Роботи прикрашені простим геометричним орнаментом у вигляді прямих, хвилястих, ламаних ліній, дуг, зубчиків, ромбів, цяток або оберегових знаків. Олексій Дерев’янко – постійний учасник різноманітних районних, обласних виставок декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва. Активно співпрацює з обласним Центром народної творчості та проводить майстер-класи для учасників обласного творчого об’єднання «Дивосвіт».
Марущак Сергій Степанович – майстер різьблення з с. Бережинки Кіровоградського району. Створює сюжетні композицій на площині на теми усної народної творчості, а також вироби патріотичної та релігійної тематики. У його колекції близько 200 ложок із дерева, які прикрашені декоративним орнаментом. Постійно презентує свої роботи на різноманітних виставках.
Яковенко Сергій Миколайович – майстер писанкарства з м. Долинська, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Володіє глибокими знаннями з історії писанкарства. Досліджує значення символів, техніки розпису, особливості орнаментів та кольорів писанки у Центральній України, зокрема на Кіровоградщині. Має колекцію мальованок, дряпанок, крапанок. Один із перших в області почав створювати на яєчній шкаралупі ажурні орнаменти шляхом їх вирізування за допомогою спеціальних інструментів. Учасник персональних, районних, обласних та всеукраїнських виставок декоративно-ужиткового мистецтва.
Михалевич Ірина Миколаївна – писанкарка з м. Олександрії. Одна з небагатьох майстринь писанкарства, що працює в традиціях воскової техніки без попередніх почерків олівцем. Створює писанки в кольорі, використовуючи природні барвники. Її самобутня колекція налічує близько 200 писанок із перепелиних, гусячих, качиних та курячих яєчних шкаралупок. Ірина Михалевич презентує свої вироби на всеукраїнських, обласних та міських виставках декоративно-ужиткового мистецтва, проводить майстер-класи у місцевих недільних школах православних храмів, загальноосвітніх школах, бібліотеках. Її роботи презентувалися у м. Києві, Харкові, Тернополі, Кропивницькому, Олександрії. В березні 2018 року презентувала авторський практичний порадник з писанкарства «Фарбування писанки. Природні барви». Відтворила колекцію писанок Кіровоградщини натуральними барвниками за каталогом С. Кульжицького.
Душина Анна Сергіївна – майстер народного мистецтва із декоративного розпису з селища Приютівка Олександрійського району. Навчалась та отримала практичні навички у петриківських майстринь. Закінчила мистецький факультет Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара. За невеликий проміжок часу створила колекцію виробів у техніці петриківського розпису: картини, декоративні тарелі, таці, дощечки, скриньки. На рахунку майстрині три персональні виставки, участь у багатьох районних, а також презентація своїх робіт на виставках обласного творчого об’єднання «Дивосвіт» та виставках «Калиновий розмай» у рамках Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів».
Пасашкова Світлана Леонідівна – майстер декоративно-ужиткового мистецтва з м. Кропивницького. Член Національної спілки майстрів народного мистецтв України. Має самобутні колекції ляльок-мотанок, вишитих картин, різноманітних текстильних виробів в українському стилі. Активно співпрацює з обласним творчим об’єднанням майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Дивосвіт». Постійна учасниця тематичних, ювілейних, святкових виставок декоративно-ужиткового мистецтва, творчих лабораторій, виїзних засідань творчого об’єднання в районні та міські осередки.
Ярчихін Микола Володимирович – художник-аматор із с. Цибулеве Знам’янського району. Народився у Кривому Розі. Поштовхом для творчої діяльності стала дружба з відомим криворізьким художником Ренатом Ортісом. Вчителем та наставником був заслужений художник України Євген Лещенко, засновник нового напрямку у живописі – «Paradise art» («райське мистецтво»). Презентував свої роботи на виставці декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва обласного творчого об’єднання «Дивосвіт», різноманітних районних виставках. У жовтні 2017 року відбулась перша персональна виставка художника-аматора, у кожній картині якого відображаються сакральні, народнопоетичні символи українського народу.
Світайло Микола Олександрович – – майстер народного мистецтва з гончарства з м. Кропивницький. Атестований Національною спілкою майстрів народного мистецтва України. Має колекцію різнопланових самобутніх гончарних виробів: глечики, тарілки, куманці, чашки, горнятка, вази, підсвічники, сувенірну продукцію і навіть керамічний годинник. Прикрашає вироби тисненими старовинними знаками української символіки та орнаментики. Представляє своє мистецтво на різноманітних ярмарках та святах; проводить майстер-класи.
|
![]() |